Bize Dair

Beytülmakdis Akademi projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Akademi Beyoğlu ve  Genç Derneği ortaklığında faaliyetlerini yürüten Beytülmakdis yani Kudüs meselesinin hamasi söylem ve eylemlerle değil ilmi temelli çalışmalarla çözüme kavuşturabileceğinin bilincinde olarak planlanan gençlerin gönlüne ve gündemine Beytülmakdis’i / Mescid-i Aksa’yı yerleştirmeyi hedefleyen dert projesidir.

Gayemiz

Beytülmakdis hakkında temel bilince sahip, Selahaddin’i beklemek yerine Selahaddin olma yolunda emin adımlar atan,  çağını yaşarken geçmişi unutmayıp geleceğe yön veren, cesaretini ve heyecanını her daim diri tutup ben de varım diyen, başkasının derdiyle dertlenen,  yürüdüğü yolun istikametinin farkında olan bir gençlik ile buluşmak gayemizdir.

Doğrusu bizim hikayemizde  büyük bir heyecan, umut ve sevgi var.

Heyecan var; çünkü insanlığın dertlerini dert edinmiş yüreklerle el ele vermek ve bir şeyler yapmaya çalışmak, yapılanları şükür ve hamd duygusu eşliğinde yürümek ve bunları paylaşmak bizleri çok heyecanlandırıyor.

Umut var; çünkü ortaya konan tüm gayretlerin kendi etki alanları dışında tahminimizden de öte hayırlara vesile olabileceğine inanıyoruz, atılan her hayırlı adımların Beytülmakdis’in özgürlüğüne gideceğini düşünmek yarınlar adına umudumuzu tazeliyor.

Ve sevgi var; çünkü her  işimizde sevgiyi, muhabbeti esas tutuyoruz, şu gök kubbe altında bizlerden geriye tertemiz bir muhabbet kalsın istiyoruz. Gücümüz yettiğince iyiliğin, güzelliğin bayraktarlığını yapmaya gayret edeceğiz.

Beytülmakdis Akademi projesi Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne doğru bir seyr  faaliyetidir. Dertli gençleri bekliyoruz! Buyrun, beraber olalım.

Gayret bizden, muvaffakiyet Allah’tan.

Bâki muhabbetle!

BEYTÜLMAKDİS AKADEMİ BAŞVURU FORMU
Mescid-i Aksa'da 1 Genç
Mescid-i Aksa'da 1 Genç
Mescid-i Aksa'da 1 Genç
Beytülmakdis İçin Gönüllü Ol!

Beytülmakdis Akademi; gençlerin gönlüne ve gündemine Beytülmakdis’i / Mescid-i Aksa’yı yerleştirmeyi hedefleyen dert projesidir.

GÖNÜLLÜ OL