Beytülmakdis Akademi Projesi’ne Destek Verecek Gönüllüler Arıyoruz!

Beytülmakdis Akademi Projesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Akademi Beyoğlu ve Genç Derneği ortaklığında faaliyetlerini yürüten bir eğitim, gönüllülük ve hareketlilik projesidir. Beytülmakdis yani Kudüs meselesinin hamasi söylem ve eylemlerle değil ilmi temelli çalışmalarla çözüme kavuşturabileceğinin bilincinde olarak planlanan ve gençlerin gönlüne ve gündemine Beytülmakdis’i ve Mescid-i Aksa’yı yerleştirmeyi hedefleyen bu proje kapsamında faaliyetlerimizin organizasyon ve koordinasyonuna destek verecek gönüllüler arıyoruz.

Peki bize hangi konularda gönüllü olarak destek verebilirsin?

Koş: Projenin her aşamasında aktif olarak yer almak ve gönül rahatlığı ile “Bu benim projem diyebilmek” için Beytülmakdis Akademi Projesi’nde koşturmaya talip olabilirsin. Unutma bu adım Beytülmakdis’in özgürlüğü yolunda atılacak ve hayatının geri kalanında kullanabileceğin birçok yetiyi sana kazandıracak. Ayrıca haftada kaç gün ve kaç saat çalışmak istediğini sen seçebilirsin.

Çevir: Eğer ileri seviye Arapça, İngilizce yahut İbranice biliyorsan video ve kaynak tercümesi yaparak projemize destek olabilirsin.

Çek: Projemiz dahilinde yapılacak olan derslerin video kayıtlarının alınmasına yardımcı olabilirsin. Video çekmek için Nisan-Haziran ayları arasında pazar günleri 6 saatini projemize ayırman yeterli olacaktır.

Paylaş: Dilersen alınan video kayıtlarını parçalara bölüp sosyal medya araçlarımızda paylaşmamıza yardımcı olabilir; üstelik bu işi evinden ve dilediğin saatde de yapabilirsin.

Tasarla: Etkinlik afişlerimizi ve sosyal medya gönderilerimizi tasarlayarak projemize destek olabilirsin.

Yaz: Projemizin sitesi beytulmakdisakademi.com için Beytülmakdis üzerine yazılar yazabilir; galeriler ve testler hazırlayabilirsin.

Ses Ver: Beytülmakdis Akademi Projesi kapsamında yürüteceğimiz “Sesli Beytülmakdis Kitaplığı” çalışmasında Beytülmakdis üzerine yazılmış kitapları seslendirerek projemize katkı verebilirsin.

Etkinlikte Etkin Ol: Yapacağımız derslerin ve etkinliklerin organizasyonunda destek olabilir; organizasyon kabiliyetini geliştirebilirsin. Etkinlikte etkin olmak için Nisan-Haziran ayları arasında pazar günleri projemize 6 saatini ayırman yeterli olacaktır. Bu arada dersler Beyoğlu’nda bulunan Akademi Beyoğlu’nda gerçekleştirilecek.

Beytülmakdis İçin Gönüllü Ol!

Beytülmakdis Akademi; gençlerin gönlüne ve gündemine Beytülmakdis’i / Mescid-i Aksa’yı yerleştirmeyi hedefleyen dert projesidir.

GÖNÜLLÜ OL